mocowanie.pl REKLAMA:
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NOWOŚCI
Polska praktyka ważenia pojazdów jest niezgodna z Dyrektywą!
, 2013-09-11

Wszystko opiera się na wykonaniu - a w zasadzie na nie wykonaniu obowiązków przez Polskę. Ratyfikując, po przeprowadzonym referendum, Traktat o przystąpieniu do Unii Europejskiej Polska wyraziła zgodę na okres przejściowy w zakresie wymagań dla sieci drogowej. Określony został on w załączniku XII do ww. traktatu i trwał do 31 grudnia 2010 r. Zgodnie z nim, w okresie przejściowym tj. do 31 grudnia 2010 r  pojazdy mogły korzystać z niezmodernizowanej części polskich dróg jedynie pod warunkiem, iż spełniają polskie normy nacisku na oś. 

Po upływie okresu przejściowego cała sieć drogowa miała zostać udostępniona do korzystania przez pojazdy w transporcie międzynarodowym spełniające limity określone w Dyrektywie Rady 96/53/WE [1] zmienionej Dyrektywą 2002/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady. A wiec nacisk na drogach w Polsce na osie powinien wynosić 11.5 tony! Tak się jednak nie stało. Nasze drogi tylko częściowo zostały dostosowane do nacisku 11, 5 tony, podczas gdy w większości dopuszczalny nacisk nie przekracza 10 ton.

Przytoczmy jedno z ostatnich zdań stanowiska „(...) Zamierzamy jednak przypomnieć polskim władzom o konieczności wywiązywania się ze swoich zobowiązań w odniesieniu do traktatu o przystąpieniu w odrębnym piśmie(...)” Szczegóły sprawy zostaną przedstawione w kwartalniku TSL-Manager.

Polityka prywatności, cookies i w zakresie danych osobowych
 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg