mocowanie.pl REKLAMA:
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NOWOŚCI
Złoty Pas 2010
2010-06-11
Z przyjemnością informujemy, że ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w tegorocznym konkursie "Złoty Pas" będzie miało miejsce w dniu 22 czerwca Br podczas IV edycji konferencji TRUCK & BUSINESS DAY 2010, organizowanej 22 czerwca w Warszawie przez czasopismo Truck&Business Polska.
[ czytaj całość ... ]
Centrum Kompetencji w Transporcie
2010-03-02
Informujemy, że zostało powołane Europejskie Centrum Kompetencji w Transporcie European Competence Center for Transport Safety (ECC-TS) e.V.
Stowarzyszenie zrzesza specjalistów zajmujących się wszystkimi rodzajami transportu (droga, kolej, morze, rzeki i lotnictwo). ECC-TS będzie aktywne przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa w transporcie, ze szczególnym uwzględnieniem zabezpieczania ładunków. Aktywność ECC-TS będzie obejmować także szeroko pojęty transport kombinowany oraz problemy bezpieczeństwa technicznego związanego z np. z opakowaniami.
[ czytaj całość ... ]
Piąta edycja badania - Złoty Pas 2010!
2010-01-04
Tegoroczne, jubileuszowe badanie postanowiliśmy poświecić dwóm aspektom:
  • po pierwsze postanowiliśmy sprawdzić z jakich pasów najczęściej korzystają polskie firmy transportowe,
  • po drugie, zbadamy te produkty, które cieszą się największa popularnością.
[ czytaj całość ... ]
Badanie Pasów Mocujących "ZŁOTY PAS 2009" - Nagrody przyznano
2009-05-20
Tegoroczne wręczenie symbolicznego „Złotego Pasa” zostało zaplanowane podczas TRUCK & BUS FAIR 2009 w dniu 30 maja br w Bydgoszczy. Od kilku lat naszym celem jest monitorowanie rynku i z tego względu badanie zostało pomyślane trochę inaczej niż w poprzednich latach.
[ czytaj całość ... ]
Mamy już podstawę prawną dla oceny, czy ładunki zostały zamocowane prawidłowo!
2009-01-27
W znowelizowanej wersji umowy ADR 2009 po raz pierwszy uzupełniono przepis 7.5.7.1
Obecnie otrzymuje on brzmienie:
7.5.7.1 (...)
[ czytaj całość ... ]
Czy chcesz zapłacić kary za niewłaściwe zamocowany ładunek?
2008-09-23
Jak to zrobić dobrze VademecumJeśli Twoja odpowiedź jest negatywna zapoznaj się z nowym wydawnictwem „Vademecum Mocowania Ładunków w Transporcie Drogowym", które ukazało się nakładem wydawnictwa „Towary Niebezpieczne" prowadzącego portal mocowanie.pl . Pozycja powstała w dopowiedzi na pytania zgłaszane przez kierowców i załadowców a także służby kontrolne. Potrzeba jej stworzenia wyniknęła także z doświadczeń szkoleniowych i z tego powodu wszystkie ośrodki szkolenia, które będą ja wykorzystywać otrzymają gratis prezentacje szkoleniową pomocną przy kształceniu załadowców i kierowców.Patronat nad wydawnictwem objęli:
logotypy

[ czytaj całość ... ]
Złoty Pas 2008
2008-07-01
Przyznaliśmy tegoroczne nagrody.
Zapraszamy do zapoznania się z raportem oraz opisem badania!
Więcej:
http://www.towary-niebezpieczne.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=111&Itemid=106
Zapraszamy!
[ czytaj całość ... ]
Milion pasów dla miliona kierowców.
2008-06-15
Badanie pasów "Złoty Pas 2008"

Transport generuje około 12% dochodów polskiego budżetu. Z tego względu jest on bardzo interesujący dla wszelkich instytucji kontrolnych. Zatrudnienie znajduje w nim prawie 1,5 miliona osób. Jak wynika z danych statystycznych dostępnych w mediach zawodowo prowadzeniem pojazdów ciężarowych o masie powyżej trzy i pół tony zajmuje się prawie milion osób. Niestety nie ma dokładnych danych. Dzięki staraniom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji niebawem zostanie uruchomiona pełna wersja bazy CEPIK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), dzięki temu narzędziu będzie możliwym ustalenie dokładnych danych. W kwietniu br. Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego miało w ewidencji 21 445 licencji na wykonywanie transportów międzynarodowych. Wydano do nich 117 267 wypisów.
Jak wynika z informacji ze starostw do końca zeszłego roku wydano około 160 000 wypisów z licencji.

[ czytaj całość ... ]
Jaka siła jest potrzebna do przesunięcia ciężaru 1 400 kg?
Marek Różycki , 2008-06-03
Mocowanie ładunków w transporcie polega na przewidzeniu sił, które mogą powstać w wyniku ruchu pojazdu oraz dążenie do ich zrównoważenia. Teza ta, znana jest wszystkim kierowcom oraz osobom zaangażowanym w operacje transportowe.

W maju br. podczas Obornickich Spotkań Logistycznych w ramach prezentacji poświeconej właściwemu mocowaniu ładunków został przeprowadzony przez naszą redakcje eksperyment mający na celu pokazanie z jakimi siłami ma do czynienia kierujący pojazdem.
Na naczepie marki Wielton, wyposażonej w punkty mocowania o wytrzymałości 2 000 daN każdy. Do testu użyto bloków betonowych umocowanych w ramie - palecie stalowej o wadze 1 400 kg. Bloki ułożono na podkładkach ze sklejki.

[ czytaj całość ... ]
VADEMECUM MOCOWANIA ŁADUNKÓW - nowe wydawnictwo
2008-05-06
Autor: Marek Różycki
Format B5
Stron 100
Termin wydania - maj/czerwiec br

Pozycja powstała w dopowiedzi na pytania zgłaszane przez kierowców i załadowców a także służby kontrolne. Potrzeba jej stworzenia wyniknęła także z doświadczeń szkoleniowych.
[ czytaj całość ... ]
¦‹«123456»›¦ strona 5 z 6
Polityka prywatności, cookies i w zakresie danych osobowych
 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg