mocowanie.pl
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NASZE INICJATYWY
szkolenie.jpgNasza inicjatywa "Internetowy doradca w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych" umieszczony pod adresem www.doradca.adr.edu.pl otrzymał prestiżową nagrodę Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2009, w piątej edycji konkursu.separator.png
Nasza Inicjatywa w Zakresie Bezpieczeństwa - Konkurs dla internautów zakończony! - zobacz szczegóły

Akademia Właściwego Mocowania - Bezpieczeństwo poprzez mocowanie ładunków
Inicjatywa zgłoszona do Konkursu Inicjatyw "BEZPIECZNE DROGI", realizowanego w ramach programu "ORLEN. Bezpieczne drogi".
Podjęte działania mają na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie wagi właściwego zamocowania ładunków poprzez szkolenia, wydawnictwa i Internet. Adresatem działań są uczestnicy ruchu drogowego.

O co nam chodzi?
Każdy kierowca poruszający się za pojazdem z zakrytą ładownią nie może być pewien, czy nagle przed nim nie pojawi się nowa przeszkoda. Może to być ładunek, który źle zamocowany podczas wykonywania manewrów wypadnie na drogę. Źle zamocowane ładunki są przyczyną groźnych w skutkach wypadków. Celem działań jest zwrócenie uwagi na wagę odpowiedniego zabezpieczania ładunków poprzez wydawnictwa, uruchomienie serwisu internetowego pozwalającego na nieodpłatne pobranie informacji oraz skonsultowanie problematyki mocowania ładunków oraz szkolenia dla służb kontrolnych i użytkowników środków mocujących - kierowców. W ramach akcji powstają broszury prezentujące zasady mocowania ładunków oraz skutki złego zamocowania, które przekazywane są służbom kontrolnym w celu przekazywania ich kierowcom wraz z pouczeniem.
Kolejnym etapem działań jest opracowanie materiałów szkoleniowych (prezentacji i filmu) oraz programu szkolenia dla kontrolujących ruch drogowy oraz jednocześnie i kierowców.
Materiały będą rozpropagowywane bezpłatnie w ramach "Akademii Mocowania". Planuje się także udostępniania materiałów dla jednostek szkolących (np. OSK, WORD) w formie nieodpłatnej licencji. Powyższe działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez zmniejszenie ryzyka wypadku i zdarzenia związanego z niewłaściwym zamocowaniem ładunków.

Cele stawiane przed akcją można podzielić na kilka obszarów:
Zwiększy się świadomość kierowców w zakresie konieczności używania środków mocujących i ich stosowania oraz w zakresie wspólnej odpowiedzialności.
Ośrodki szkolenia uzyskają dostęp do najwyższej jakości materiałów szkoleniowych i prezentacji. Służby kontroli - opracowane zasady oraz materiały pozwolą na skuteczniejsze i łatwiejsze szkolenie funkcjonariuszy i ich bezpieczniejszą pracę.
Wszystkie cele zmierzają do ochrony życia uczestników ruchu przez unikanie zdarzeń związanych z ładunkami.


separator.png

Zapraszamy do Akademii Mocowania Ładunków.
Oferujemy liczne szkolenia i pokazy.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

szkolenie.jpg
 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg