mocowanie.pl
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 Akcje
Współpraca z programem "NA OSI"
2017-11-29
[ czytaj całość ... ]
Mocowanie optymalne
2013-05-23
W związku z możliwością stosowania od dnia 1 lipca 2013 r do ocemny, czy łądunek jest zamocowany poprawnie zaleceń normyt PN-EN 12195:2010 otwarliśmy punkt konsultacyjny.
[ czytaj całość ... ]
Wypadek z piwem
2011-03-26
[ czytaj całość ... ]
Działania prewencyjno kontrolne w ramach szkolenia funkcjonariuszy Policji
2011-02-17
W dniu 14 02 2011 r na drogach powiatu mikołowskiego Komenda Miejska Policji w Mikołowie we współpracy z redakcją kwartalników Towary Niebezpieczne oraz Prawo w Transporcie przeprowadziła działania prewencyjno kontrolne w ramach szkolenia funkcjonariuszy Policji. Celem działań było doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy oraz zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na zagrożenia wynikające z niewłaściwego stanu technicznego pojazdów oraz błędów w zakresie mocowania ładunków.
[ czytaj całość ... ]
Zdjęcie miesiąca
2010-07-22

Prezentujemy "Ciekawostki" z zakresu mocowania ładunków.
Ładunek, który opuścił naczepę. Zdarzenie miało miejsce na DK w Częstochowie.


[ czytaj całość ... ]
Kontrola prawidłowości mocowania
2010-07-22
W dniu 29 marca 2010 r. w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego odbyło się spotkanie organizowane przez Biuro Nadzoru Inspekcyjnego – Wydział ds. Współpracy Międzynarodowej dotyczące powołania zespołu eksperckiego przy Głównym Inspektorze Transportu Drogowego w sprawie realizacji Priorytetu ,, Mocowanie ładunku’’ do przedstawienia podczas Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011r. Od czerwca 2010 r nasz przedstawiciel - redaktor kwartalnika Towary NIebezpieczne bierze udział w pracach zespołu.
[ czytaj całość ... ]
Troska o bezpieczeństwo
2008-12-13
W dniu 24 listopada 2008 r na terenie Katowic odbyła się kolejna akcja prewencyjno - szkoleniowa poświecona mocowaniu ładunków.
[ czytaj całość ... ]
Poprawa świadomości?
2008-10-11
[ czytaj całość ... ]
Szewski poniedziałek?
2008-07-21
W dniu 21 lipca po raz kolejny na drogach Katowic odbyła się kolejna edycja akcji prewencyjno-szkoleniowej poświęconej bezpieczeństwu przewozu ładunków i towarów niebezpiecznych. W działaniach, poza funkcjonariuszami z Komedy Miejskiej Policji w Katowicach uczestniczyła też redakcja kwartalnika „Towary Niebezpieczne" oraz serwisu „mocowanie.pl". Celem było przede wszystkim uczulenie kierujących na wagę problemów zwianych z koniecznoscią stsowonia się do norm wynikających z przepisów w zakresie mocowania ładunków oraz przewozu towarów niebezpiecznych. W ramach akcji kierowcy mieli możliwość skorzystania z konsultacji w zakresie mocowania ładunków oraz otrzymywali nowe wydawnictwo „Vademecum Mocowania ładunków w Transporcie Drogowym".

Statystyka jest niestety nieubłagalna ...
Chcąc pokusić się o podsumownaie musimy stwierdzić, że 1 kierowca na 6 miał zamocowany ładunek w sposób pozwalający na uznanie go za prawidłowy. Można zaryzykować tezę, że czas wakacyjny tylko 16% kierowców zachęcił do spełnienia obowiązku mocowania. Co gorsza, pierwszy ze skontrolowanych poza niezabezpieczonym ładunkiem miał we krwi wspomnienie minionego weekendu. Kierowca, który zadeklarował, że tylko zastępuje kolegę miał w wydychanym powietrzu 0,3 promila.

[ czytaj całość ... ]
Bezpieczeństwo w praktyce - działania prewencyjno kontrolne KM policji w Katowicach oraz redakcji kwartalnika Towary Niebezpieczne.
2008-04-10
W dniu 2008-04-10 w ramach działań KM Policji w Katowicach przy udziale naszej redakcji odbywały się działania prewencyjne mające na celu uczulenie uczestników ruchu drogowego na problematykę mocowania ładunków. Celowej kontroli podano kierowców poruszających się drogą krajową. Celem kontroli było nie tylko doskonalenie praktyki policjantów z drogówki w Katowicach ale także promowanie zasad właściwego mocowania ładunków wśród kierowców. W tym celu każdy skontrolowany otrzymywał specjalnie opracowaną broszurę prezentującą zasady mocowania oraz miał okazje skorzystać z pomocy eksperta w tym zakresie .
[ czytaj całość ... ]
¦‹«12»›¦ strona 1 z 2
 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg