mocowanie.pl
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 O NAS
Mocowanie.pl to nowa inicjatywa redakcji kwartalnika "Towary Niebezpieczne".
W 2011 roku do prowadzących inicjatywę dołączyła redakcja "Prawo w Transporcie".

Idea stworzenia strony mocowanie.pl powstała w ramach akcji prewencyjnej, którą mieliśmy okazję prowadzić wspólnie z funkcjonariuszami KM Policji w Katowicach. Obserwacja praktyki na naszych drogach pozwala na zaobserwowanie wielu pomysłów na ... dobre powieści katastroficzne. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego co się może stać gdy przewożony ładunek spadnie. Brak jasnych i dokładnych regulacji prawnych w Polsce nie pomaga kierowcom. Gdy dojdzie do wypadku podpowiada przede wszystkim kierowca. Może zostać on ukarany za brak, lub niewłaściwe zamocowanie ładunku to jednak także i inne osoby bezpośrednio lub pośrednio uczestniczące w operacji transportowania takie jak: dyspozytor, mistrz załadunkowy czy też kierownik bazy są odpowiedzialne za prawidłowe zabezpieczenia ładunku zanim pojazd wjedzie na drogę publiczną. Dla tych osób stworzyliśmy nasz serwis.

onas.jpg
Marek Rózycki
Redaktor Naczelny Kwartalnika
Towary Niebezpieczne

Celem serwisu jest przybliżenie zasad związanych z zabezpieczaniem ładunku. Dokładamy wszelkich starań, by informacje na stronach były sprawdzone i aktualne prezentowany materiał nie może zastąpić jednak doświadczenia i ... wskazań producenta środków mocujących!

Jeśli odwiedzasz naszą stronę prawdopodobnie jesteś kierowcą lub osobą związaną z transportem i nie lubisz statyki. Wolisz by wszystko było w ruchu. Mamy jednak nadzieję, że po zapoznaniu się z materiałem zrozumiesz, że "wszystko" nie oznacza ładunku.

Mamy świadomość że istnieje bardzo wiele metod i teorii na temat mocowania ładunków i nie sposób przedstawić ich na kilku stronach książki czy na naszej stronie. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują - wyślij maila (info@mocowanie.pl) lub zadzwoń (tel. 0 607 268 497).
Pomożemy rozwiązać Twój problem.

Redakcja Kwartalnika "Towary Niebezpieczne"
Marek Różycki
Redaktor naczelny

 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg