mocowanie.pl
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NOWOŚCI
Czy chcesz zapłacić kary za niewłaściwe zamocowany ładunek?
, 2008-09-23
Jak to zrobić dobrze Jeśli Twoja odpowiedź jest negatywna zapoznaj się z nowym wydawnictwem „Vademecum Mocowania Ładunków w Transporcie Drogowym", które ukazało się nakładem wydawnictwa „Towary Niebezpieczne" prowadzącego portal mocowanie.pl . Pozycja powstała w dopowiedzi na pytania zgłaszane przez kierowców i załadowców a także służby kontrolne. Potrzeba jej stworzenia wyniknęła także z doświadczeń szkoleniowych i z tego powodu wszystkie ośrodki szkolenia, które będą ja wykorzystywać otrzymają gratis prezentacje szkoleniową pomocną przy kształceniu załadowców i kierowców.

Vademecum Ksiązka została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich zaprezentowano najważniejsze zasady mocowania oraz doboru środków mocujących i zasady kontroli mocowań ładunków przez służb y kontrolne w Polsce. Po raz pierwszy zostały w niej zmieszczone informacje i wskazówki zwiane z ułożeniem ładunku na pojeździe. Opracowane przykłady obejmują pojazdy takich marek jak Renault, Volvo oraz Iveco. Część druga, została pomyślana jako podręcznik szkoleniowy dla kierowców oraz osób zaangażowanych w operacie transportowe. Część ta obejmuje przykłady mocowania wraz z wyliczeniami kontenerów, ładunków spaletyzownych, opakowań, pojazdów i maszyn , towarów niebezpiecznych, butli, drewna długiego  oraz - co też jest nowością - zwierząt zgodnie z najnowszymi regulacjami. W załącznikach zamieszczone zostały tabele przeliczeniowe pozwalające na dobór środków mocujących w metodzie poprzecznego opasania oraz przy mocowaniu odciągami a także normy graniczne w zakresie wymiarów dla wykonujących przewozy w Polsce i krajach sąsiednich.

Oferta specjalna - dla ośrodków szkolenie, które będą korzystać z wydawnictwa w procesie szkolenia kierowców przewidziano możliwość nieodpłatnego pozyskania prezentacji multimedialnej z treści książki.

 
O Autorze
 
Marek Różycki. Doradca ds. bezpieczeństwa w transporcie. Redaktor naczelny kwartalnika „Towary Niebezpieczne". Problematyką mocowania ładunków zajmuje się od 1997 r. Twórca portalu www.mocownie.pl oraz organizator corocznego programu badawczego „ZŁOTY PAS". Autor licznych pozycji w zakresie mocowania ładunków (np. „10 przykazań mocowania ładunków" wydanej w roku 2005, „Zasady Właściwego Mocowania Ładunków w Transporcie Drogowym" - wydanej w 2006 r, a także „Mocowanie Ładunków - Poradnik Praktyczny" - wydanej w 2007 r. Łączny nakład tych pozycji przekroczył 30 000 sprzedanych egzemplarzy.) . Współpracuje z licznymi czasopismami branżowymi.  Od 2006 r prowadzi program doskonalenia zawodowego policjantów KM Policji w Katowicach. W 2008 r przeprowadził szkolenia funkcjonariuszy Garnizonu Śląskiego organizowane przez KW Policji w Katowicach oraz uczestniczy w programie doskonalenia zawodowego inspektorów ITD.

Spis treści:

 • Mocowanie Ładunków - wspólny problem Europy, starego kontynentu
 • Jak się zabrać do dzieła?
 • Podstawowe zasady stosowne przy mocowaniu ładunków
 • Szkolenie dla osób zaangażowanych w zaangażowanie ładunków
 • Wzorcowy program szkolenia
 • Prawa fizyki
 • Pojazd
 • Plan ładunkowy pojazdu
 • Metody i Sposoby
 • Środki mocujące i elementy ształunkowe
 • Z jaką kontrolą ładunku i jego zamocowania może się spotkać kierowca?
 • Jak przystąpić do mocowania?
 • Prezentacja praktycznych sposobów mocowania i rozmieszczenia ładunków
 1. Kontenery
 2. Kręgi blachy
 3. Bębny z tworzywa lub stalowe, sztuki przesyłki
  W tym:
  • Opakowania
  • Palety
  • Kilka uwag o przewozie towarów niebezpiecznych
 4. Pojazdy
 5. Dłużyce
 6. Przewóz zwierząt
 7. Przewóz butli z gazami

Załączniki

- tabele przeliczeniowe dla metod mocowania
- wykaz norm dla pojazdów w Polsce i krajach ościennych
- wzory służące ustaleniu ilości wymaganych mocowań

Pozycje można zamówić poprzez stronę sklep-kierowcy.pl Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg