mocowanie.pl
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NOWOŚCI
Mocowanie certyfikowane - opłacalna opinia
2011-02-28

Mocowanie ładunków jest jednym z głównych problemów w transporcie. Szczególnie podczas transportu międzynarodowego. Przewoźnik mocujący ładunek zgodnie z normami   obowiązującymi w Polsce (a te są bardzo ogólne) może zostać ukarany za niewystarczające zamocowanie. Nakładane kary wahają się od kilkunastu do kilku tysięcy euro. Są zatem bardzo dotkliwe. Podczas spotkania Okrągłego Stołu Transportu organizowanego w lutym br. przez redakcje kwartalnika „Prawo w Transporcie” przedstawicielom służb kontrolnych z Niemiec polscy przewoźnicy postawili pytanie - co można zrobić, by uzyskać pewność, że wykonane mocowanie nie będzie kwestionowane przez funkcjonariuszy służb kontrolnych? Uzyskana odpowiedź wskazała jednoznacznie na konieczność uzyskania certyfikacji dla sposobu mocowania ładunku. Rozwiązaliśmy ten problem dla Państwa!

[ czytaj całość ... ]
NAWIGATOR KIEROWCY ZAWODOWEGO - KIERUNKOWSKAZ W PRACY KIEROWCY
2010-07-15
Nowe wydawnictwa pod patronatem www.mocowanie.pl

NAWIGATOR KIEROWCY ZAWODOWEGO
KIERUNKOWSKAZ W PRACY KIEROWCY


Zmieniające się przepisy czynią zawód kierowcy coraz trudniejszym. Już dawno do historii odeszły czasy, gdy wystarczyło posiadać pojazd by dumnie nazywać się przewoźnikiem. Prawodawstwo międzynarodowe oraz regulacje krajowe powodują, że coraz więcej informacji jest potrzebnych kierowcy by bezpiecznie i skutecznie dowieść ładunek. W ostatnim czasie zmieniły się także normy w zakresie szkolenia kierowców zawodowych. Każdy nowy adept sztuki kierowania pojazdem musi ukończyć szkolenie zwane kwalifikacją wstępną oraz zdać egzamin państwowy. Nowa seria podręczników, zawierająca obecnie cztery tomy w przyjaznym użytkownikowi formacie „kieszonkowym" stanowi podsumowanie informacji niezbędnych dla przygotowujących się do egzaminu oraz niezbędnych praktykom w codziennej pracy.


[ czytaj całość ... ]
Złoty Pas 2010
2010-06-11
Z przyjemnością informujemy, że ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w tegorocznym konkursie "Złoty Pas" będzie miało miejsce w dniu 22 czerwca Br podczas IV edycji konferencji TRUCK & BUSINESS DAY 2010, organizowanej 22 czerwca w Warszawie przez czasopismo Truck&Business Polska.
[ czytaj całość ... ]
Centrum Kompetencji w Transporcie
2010-03-02
Informujemy, że zostało powołane Europejskie Centrum Kompetencji w Transporcie European Competence Center for Transport Safety (ECC-TS) e.V.
Stowarzyszenie zrzesza specjalistów zajmujących się wszystkimi rodzajami transportu (droga, kolej, morze, rzeki i lotnictwo). ECC-TS będzie aktywne przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa w transporcie, ze szczególnym uwzględnieniem zabezpieczania ładunków. Aktywność ECC-TS będzie obejmować także szeroko pojęty transport kombinowany oraz problemy bezpieczeństwa technicznego związanego z np. z opakowaniami.
[ czytaj całość ... ]
Piąta edycja badania - Złoty Pas 2010!
2010-01-04
Tegoroczne, jubileuszowe badanie postanowiliśmy poświecić dwóm aspektom:
  • po pierwsze postanowiliśmy sprawdzić z jakich pasów najczęściej korzystają polskie firmy transportowe,
  • po drugie, zbadamy te produkty, które cieszą się największa popularnością.
[ czytaj całość ... ]
Badanie Pasów Mocujących "ZŁOTY PAS 2009" - Nagrody przyznano
2009-05-20
Tegoroczne wręczenie symbolicznego „Złotego Pasa” zostało zaplanowane podczas TRUCK & BUS FAIR 2009 w dniu 30 maja br w Bydgoszczy. Od kilku lat naszym celem jest monitorowanie rynku i z tego względu badanie zostało pomyślane trochę inaczej niż w poprzednich latach.
[ czytaj całość ... ]
Mamy już podstawę prawną dla oceny, czy ładunki zostały zamocowane prawidłowo!
2009-01-27
W znowelizowanej wersji umowy ADR 2009 po raz pierwszy uzupełniono przepis 7.5.7.1
Obecnie otrzymuje on brzmienie:
7.5.7.1 (...)
[ czytaj całość ... ]
Czy chcesz zapłacić kary za niewłaściwe zamocowany ładunek?
2008-09-23
Jak to zrobić dobrze VademecumJeśli Twoja odpowiedź jest negatywna zapoznaj się z nowym wydawnictwem „Vademecum Mocowania Ładunków w Transporcie Drogowym", które ukazało się nakładem wydawnictwa „Towary Niebezpieczne" prowadzącego portal mocowanie.pl . Pozycja powstała w dopowiedzi na pytania zgłaszane przez kierowców i załadowców a także służby kontrolne. Potrzeba jej stworzenia wyniknęła także z doświadczeń szkoleniowych i z tego powodu wszystkie ośrodki szkolenia, które będą ja wykorzystywać otrzymają gratis prezentacje szkoleniową pomocną przy kształceniu załadowców i kierowców.Patronat nad wydawnictwem objęli:
logotypy

[ czytaj całość ... ]
Złoty Pas 2008
2008-07-01
Przyznaliśmy tegoroczne nagrody.
Zapraszamy do zapoznania się z raportem oraz opisem badania!
Więcej:
http://www.towary-niebezpieczne.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=111&Itemid=106
Zapraszamy!
[ czytaj całość ... ]
Milion pasów dla miliona kierowców.
2008-06-15
Badanie pasów "Złoty Pas 2008"

Transport generuje około 12% dochodów polskiego budżetu. Z tego względu jest on bardzo interesujący dla wszelkich instytucji kontrolnych. Zatrudnienie znajduje w nim prawie 1,5 miliona osób. Jak wynika z danych statystycznych dostępnych w mediach zawodowo prowadzeniem pojazdów ciężarowych o masie powyżej trzy i pół tony zajmuje się prawie milion osób. Niestety nie ma dokładnych danych. Dzięki staraniom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji niebawem zostanie uruchomiona pełna wersja bazy CEPIK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), dzięki temu narzędziu będzie możliwym ustalenie dokładnych danych. W kwietniu br. Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego miało w ewidencji 21 445 licencji na wykonywanie transportów międzynarodowych. Wydano do nich 117 267 wypisów.
Jak wynika z informacji ze starostw do końca zeszłego roku wydano około 160 000 wypisów z licencji.

[ czytaj całość ... ]
¦‹«123456»›¦ strona 5 z 6
 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg