mocowanie.pl
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NOWOŚCI
Badanie Pasów Mocujących "ZŁOTY PAS 2009" - Nagrody przyznano
, 2009-05-20
Tegoroczne wręczenie symbolicznego „Złotego Pasa" zostało zaplanowane podczas TRUCK & BUS FAIR 2009 w dniu 30 maja br w Bydgoszczy. Od kilku lat naszym celem jest monitorowanie rynku i z tego względu badanie zostało pomyślane trochę inaczej niż w poprzednich latach. Tym razem kupowaliśmy produkty powszechnie dostępne na rynku poddając analizie nie tylko spełnienie norm wytrzymałościowych dla pasów o LC 2000 i 2500 daN, lecz także etykiety produktów dostępnych w powszechnym obrocie. W tym roku pomijaliśmy produkty „no name". Poza kategoriami konkursowymi wprowadziliśmy także dwie kategorie informacyjne. Po raz pierwszy przeanalizowaliśmy pasy oferowane w supermarketach i ... musieliśmy podjąć kilka interwencji prasowych.

2009_badania_pasow.jpg Zgodnie z deklaracjami sprzedawców produkty niewłaściwie oznaczone zostały wycofane z rynku. Postaramy się sprawdzić, jak wywiążą się oni z tej deklaracji. Kolejną nowością jest także rozszerzenie kategorii konkursowych o analizę rynku łańcuchów. Nasi specjaliści dokonali wizytacji głównych dystrybutorów i dokonali porównania łańcuchów. W konkursie głównym przebadaliśmy 7 produktów. Kategoria informacyjna związana była z analizą pasów zakupionych w czterech sieciach dystrybucji (stacje benzynowe, supermarkety, markety budowlane i hurtownie mocowań). W wyniku analizy postanowiliśmy przyznać w kategorii pasów dwie nagrody główne oraz jedno wyróżnienie.Nagrodę główną "ZŁOTY PAS" przyznaliśmy:


DOLEZYCH Sp z o.o. z Katowice

oraz

LOAD LOK Polska Sp z o.o. z Warszawy

Wyróżnienie otrzymał produkt firmy:

TRANSPAS s.j. z Warszawy

Nagrodę specjalną dla producentów łańcuchów przyznaliśmy

DOLEZYCH Sp z o.o. z Katowice

PEWAG Polska Sp z o.o. z Buczkowic k. Bielska Białej

 
Cieszy to, że nagrody trafiają do podmiotów od paru lat występujących w czołówce naszego rankingu. Tegoroczne wyróżnienie podmiotowi, który w znaczący sposób poprawił jakość oferowanych produktów. Mamy nadzieje, że zamiana nastąpiła także dzięki nam.... Życzylibyśmy sobie, by było to zasadą. Niestety. W zeszłym roku przyznaliśmy wyróżnienia licząc na to, że zmotywuje to producentów do dalszych działań. Niestety... Zauważalne są zmiany (np. w postaci użycia innych materiałów), jednak nie przekładają się one na zmianę parametrów oferowanych środków mocujących. W kategorii „łańcucha" przyznaliśmy tylko jedną nagrodę. Ze względów praktycznych ocena produktów w tej kategorii obejmowała przede wszystkim możliwość identyfikacji produktu oraz jego elementów składowych.


 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg