mocowanie.pl
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NOWOŚCI
Złoty Pas 2015
, 2015-11-06

Głównym problemem przy mocowaniu ładunków jest równoważnie sił powstających w transporcie. Jak wiemy siły mierzymy inną jednostką niż masę. Ta ostatnia wyrażona w kilogramach bardzo często jest mylona z siłą, na którą jest wyliczony dany środek mocujący. Podczas wykonywania badania nawet od uznanych dystrybutorów słyszeliśmy o wytrzymałości pasa, czy taśmy wynoszącej ileś tam kilogramów. Jeżeli tak jest powszechnie jak możemy oczekiwać, że kierowca okaże się lepiej wykształcony od kogoś, kto profesjonalnie zajmuje się sprzedażą środków mocujących?

Oczywiście producenci zastrzegają się, iż w przypadku zdarzenia wypadkowego ich ewentualna odpowiedzialność ograniczona jest właściwym stosowaniem danego środka mocującego. 

Kierowca otrzymuje środek mocujący i może wyczytać z instrukcji, iż pożądana wartość napięcia wstępnego wynosi - dla przykładu 200 daN. Czy jednak kierowca jest w stanie zastosować się do tej informacji? Niestety nie, gdyż trudno mu w praktyce nie tylko zmierzyć powstające siły ale i dobrze je oszacować. Tegoroczne edycja badania „ZŁOTY PAS” maiła na celu wyłonienie i nagrodzenie tych producentów, którzy nie pozostawiają kierowców samych z problemem poprawnego zastosowania pasów. 

Do wszystkich działających w Polsce producentów zostało wystosowane zaproszenie a dodatkowo niejawni ankieterzy mocowanie.pl spróbowali uzyskać pomoc od producentów.

Kapituła konkursu postanowił przyznać nagrodę za produkt DoMess 2  - czyli element pozwalający na ustalenie wartości siły naciągu pasa poprzez poprzez nałożenie na taśmę.

Firma Dolezych posiada w swojej ofercie kilka przyrządów ułatwiających ustalenie właściwego naciągu pasa. Są to rozwiązania powiązane z napinaczem lub niezależne w formie przyrządu przenośnego (DoMess 3). 

Warto podkreślić, że firma Dolezych jest laureatem wszystkich dotychczasowych edycji konkursu.

 
Na zdjęciu: Dariusz Kardas i Marek Różycki prezentują nagrodzone rozwiązanie podczas targów Trans-Poland
 

Reprezentant nagrodzonej firmy - Ryszarda Hat z Dolezych Polska oraz Marek Różycki podczas targów Trans-Poland

 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg