mocowanie.pl
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NOWOŚCI
Jaka siła jest potrzebna do przesunięcia ciężaru 1 400 kg?
Marek Różycki , 2008-06-03
Mocowanie ładunków w transporcie polega na przewidzeniu sił, które mogą powstać w wyniku ruchu pojazdu oraz dążenie do ich zrównoważenia. Teza ta, znana jest wszystkim kierowcom oraz osobom zaangażowanym w operacje transportowe.

W maju br. podczas Obornickich Spotkań Logistycznych w ramach prezentacji poświeconej właściwemu mocowaniu ładunków został przeprowadzony przez naszą redakcje eksperyment mający na celu pokazanie z jakimi siłami ma do czynienia kierujący pojazdem.
Na naczepie marki Wielton, wyposażonej w punkty mocowania o wytrzymałości 2 000 daN każdy. Do testu użyto bloków betonowych umocowanych w ramie - palecie stalowej o wadze 1 400 kg. Bloki ułożono na podkładkach ze sklejki.

[ czytaj całość ... ]
VADEMECUM MOCOWANIA ŁADUNKÓW - nowe wydawnictwo
2008-05-06
Autor: Marek Różycki
Format B5
Stron 100
Termin wydania - maj/czerwiec br

Pozycja powstała w dopowiedzi na pytania zgłaszane przez kierowców i załadowców a także służby kontrolne. Potrzeba jej stworzenia wyniknęła także z doświadczeń szkoleniowych.
[ czytaj całość ... ]
Ruszyła nasz program badawczy "Złoty Pas 2008"
2008-02-06
W tym roku wręczanie symbolicznego "Złotego Pasa" będzie miało miejsce podczas corocznej imprezy Truck&Bus Show, która odbędzie się Bydgoszczy na przełomie maja i czerwca.

W roku 2008 postanowiliśmy zmienić trochę zasady konkursowe. Wprowadzamy dwie kategorie:
  • pierwsza - związana z nagroda "złotego Pasa" dla pasów "pięciotonowych" czyli takich, które charakteryzują się parametrem LC w wysokości 2500/5000 daN.
  • druga - informacyjna - związana z badaniem rynku dla psów "czterotonowych" czyli charakteryzujących się parametrem LC w wysokości 2000/4000 daN. 
Próbki zastały już nabyte. Przystępujemy do badania.
Bieżące informacje umieścimy na stronie www.mocowanie.pl oraz w naszym kwartalniku "Towary Niebezpieczne".

Informacje o ubiegłorocznych edycjach zamieszczono na stronie www.towary-niebezpieczne.pl

Tradycyjnie pełen raport załączymy do czerwcowego wydania kwartalnika "Towary Niebezpieczne".
[ czytaj całość ... ]
"ORLEN BEZPIECZNE DROGI" - Konkurs dla internautów zakończony!
2008-02-01

Konkurs dla internautów zakończony!

Do tegorocznej edycji konkursu "ORLEN BEZPIECZNE DROGI" Zgłosiliśmy trzy inicjatywy. Pierwsza - poświecona była problemowi właściwego mocowania ładunków. Druga obejmowała stworzenie bazy niebezpiecznych skrzyżowań a trzecia - to serwis instrukcji pisemnych dla kierowców. Do końca stycznia internauci wybierali najlepsze, ich zdaniem,. Najwięcej głosów, bo ponad 1000, uzyskała akcja „Rowerowe Społeczeństwo Obywatelskie", prowadzona przez Stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Nasza inicjatywa AKADEMIA WŁASCIWEGO MOCOWANIA ŁADUNKÓW znalazła się na 10 miejscu. Dziękujemy za poparcie.

[ czytaj całość ... ]
Nowe Wydawnictwo - Zabezpieczanie Ładunków - Poradnik praktyczny
2007-11-02
zabezpieczeni_maly.jpgZabezpieczanie Ładunków - Poradnik praktyczny
Marek Różycki, współautor Jarosław Kędzior.
Format B5. Stron 80
ISBN 978-93-924640-1-3


Mocną stroną nowej broszury jest prezentacja problematyki mocowania ładunków od strony najczęściej popełnianych błędów. Nie zajmuje się ona teorią lecz praktyką - wskazując jednocześnie, że łamanie przepisów może zostać ukarane.
Wszystkie błędy przedstawiona w sposób graficzny opatrując komentarzem oraz wskazując podstawy sankcji, jakie grozą kierowcy. Jej wydaniu przyświeca cel promocji bezpieczeństwa, została ona bowiem wydana w ramach akcji prewencyjnej oraz dla celów Konferencji "BEZPIECZNY TRANSPORT DROGOWY", zorganizowanej przez Fundację Akademia Transportu przy współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego Województwa Kujawsko - Pomorskiego pod patronatem Ministerstwa Transportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

[ czytaj całość ... ]
¦‹«123456»›¦ strona 6 z 6
 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg